Červenec 2009


Ramen

8. července 2009 v 18:07

Ramen


je japonské jídlo, vlastně polévka s nudlemi zalitými vývarem s vloženými nakrájenými tenkými plátky různého masa, celými houbami, jako např. hlívou ústřičnou, případně ještě s mořskými řasami. Často obsahuje aromatizované rybí produkty nazývané v Japonsku obecně "kamabokon" (např. u nás známé krabí tyčinky "surimi") a při podávání je polévka posypaná jarní cibulkou. Pokrm je původem z Číny, kde byl známý již v 17. století. Dnes téměř každá japonská lokalita či prefektura má svoji vlastní variantu "ramen", od "tonkotsu ramen" z Kyűshű až po "miso ramen" na ostrově Hokkaidô. Během času obliba polévky pronikla do americké a evropské kuchyně, zvláště když obsahovala spíše maso než zeleninu, jak bylo zvykem v Japonsku; Polévka se proto začala těšit velkému zájmu i mimo Asii. Většina nudlí pro ramen je vyrobena ze čtyř základních surovin: pšeničné mouky, soli, vody "kansui" (což je v podstatě minerální voda, která obsahuje uhličitan sodný obvykle spolu s uhličitanem draselným a malé množství kyseliny fosforečné). Název "kansui" byl odvozen od jména jezera "Kan" rozkládajícího se ve Vnitřním Mongolsku, jehož voda obsahuje velké množství zmíněných minerálů. Voda byla velmi vhodná pro přípravu "kudrnatých" nudlí, neboť jim poskytovala pevnost a charakteristické nažloutlém zbarvení. V níže uvedeném receptu můžeme použít známé tzv. "kudrnaté" neboli pšeničné nudle mie, které jsou dnes všude dostupné v našich obchodech.

Zdroj: http://dadala.hyperlinx.cz/lexi/lexirn.html


Kishimoto Masashi

8. července 2009 v 17:52 | sylva |  zajímavosti

Kishimoto MasashiKishimoto Masashi je jak všichni víte autorem Naruta. Narodil se 8. listopadu roku 1974 ve znamení štíra v japonské prefektuře Okayama jako starší z dvojčat.

Ještě před tím než Masashi začal chodit na základku letěl v Japonsku seriál Doraemon. On i jeho kamarádi tento seriál strašně žrali a neustále se snažili kreslit postavy z tohoto seriálu. Už tehdy byl na malování obrázku děsný puntičkář, neustále hledal na obrázcích svých kamarádu chyby a ukazoval jim jak to maj správně nakreslit. Sám o sobě prohlásil: "Teď, když o tom přemýšlím, tak jsem musel být děsně otravné dítě".

Na základní škole byl už kreslením tak posedlý že měl všechny sešity plné obrázku, dokonce i na úkor učení. Tato posedlost mu zůstala i nadále a to je pro nás všechny jedině dobře. Obrázky prý kreslil i když si hrál s dětmi na schovávanou. Jeho obrázky byly neustále na téma Doraemon. Ale to se změnilo jednoho dne kdy se Masashi díval na televizi ve který zrovna dávali Mobile Suit Gundam, který se mu tak zalíbil že úplně zapomněl na Doraemon a kreslil obrázky jen na tohle téma.

Když ho omrzelo kreslit postavy z Mobile Suit Gundam, našel si jiné téma a to Dr Slump od Akiry toriyamy. Obrázky z tohoto seriálu mu fakt šli, dokonce pár obrázku postavy Arale-chan poslal do soutěže. Později na základce se Masashi začal na zajímat o mangu z jiného pohledů. Když se stalo z Dragonball i anime který napsal Toriyama , řekl si Masashi že by mohl bejt také slavný. Stal se Toriyamovým velkým fandou, byl pro něj něco jako Bůh. Jeho první dílo se jmenuje "Hiatari-kun" a pojednává o klukovi, který je stínovým ninjou.

Toriyama pomohl vytvořit i video hru "Dragon Quest" kterou chtěl Masashi hrozně rád ale k tomu mu chybělo Nintendo, který všichni jeho kamarády měli. Vždycky když se táti zeptal jestli by mu Nintendo nekoupil, poslal ho do pokoje aby se radši učil. Ale Masashi s bráchou se jen tak nevzdaly a vymysleli plán jak Nintendo získat. Od jejich kamaráda ho pomocí ukecávání získali. Masashimu se pak podařilo získat i Dragon Quest. To bylo poprvé kdy hrál nějaké RPG. Jeho otec, který takové hry striktně odmítal, nakonec taky propadl Dragon Questu. Když mu jednou Masashi volal dozvěděl se, že právě dohrál Dragon Quest 7.

Masashi se pokoušel vytvořit vlastní styl kreslení ale pořád se mu jen dařilo kopírovat styly ostatních. Na střední škole vytvořil 31 stránkový komix, který ukázal bratrovi. Ten mu ale řekl že stojí za houby. To Masashi nemohl přenést přes srdce a proto to ještě ukázal otci, ten mu ale řekl to samé. To ho naštěstí neodradilo, uvědomil si že pokud chce vyhrát v soutěži pro Shonen Jump, musí se víc snažit a dál se pokoušet kreslit mangu. Nakreslil několik dalších manga komixu ale reakce byla vždy stejná, a to ta že to stoj za houby. Pořád nemohl přijít na to, co dělá špatně, co děla mangu od ostatních tak skvělou.

Na tuto otázku se snažil hledat odpověď celou střední školu. Taky proto se při závěrečných zkouškách umístil na 38.místě z 39. Bylo mu jasně že s takovými známkami se na vysokou školu nedostane. Přemýšlel co bude děla- "špatný ve škole, špatný při kreslený mangy". Ale touha kreslit byla opravdu silná a tak znova začal kreslit, aby se dostal do Shonem Jump. Po střední škole poslal do časopisu Akamaru Jump první verzi Naruta. Pod dvou letech, v roce 1999, poslal finální verzi do Shonen Jump.

Jeho sen, stát se slavným mangakou, se mu tedy splnil. Mužem bát všichni rádi že kreslení nevzdal při prvních neúspěchách. Jeho příběh o ninja klukovi Narutovi se stal jedním z nejprodávanějších manga komixu všech dob. Masashi dokázal že navzdory všem potížím dokázal uspět a kreslit tak jako ostatní slavní autoři mang. Masashi Kishimoto je nyní uznáván jako inspirace pro mladé kreslíře, jako jejich idol.Recenze :-D

8. července 2009 v 17:36 | sylva |  Recenze
Kdysi dávno se v Konoze objevil Kyuubi no Youko (liščí démon). Měl devět ocasu a jedním švihem mohl drtit skály a vyvolat tsunami. Aby ninjové ochránili svojí vesnici museli bojovat a tím nasazovat svůj život. Jejich úkol bylo zdržet démona do té doby než se objeví 4. Hokage. Ten se pochvíli opravdu objevil. Ale aby lišku porazil, musel obětovat svůj život a zapečetit jí do zrovna narozeného Naruta……….

Tak tento příběh zná opravdu každý kdo viděl alespoň trochu z Naruta. Protože se toto dozvíme hned v prvním díle tohoto skvělého anime. Jak už jste asi uhodli hlavním hrdinou tohoto seriálu je hyper aktivní Uzumaki Naruto. Příběh začíná v jeho rodné vesnici, v Konoze neboli v listové. Ze začátku všichni Naruta nesnášeli kvůli démonů uvnitř něj, nejhorší na tom je že Naruto sám nevěděl proč se mu ostatní straní ani nikdo z jeho věkové kategorie. Čtvrtý chtěl aby vesničané uznávali Naruta jako hrdinu který pomohl zachránit vesnici před liščím démonem, což se bohužel nestalo. Všichni kteří zažili tu hroznou tragedii, Narutem opovrhovali. Brali ho jako monstrum, někteří si dokonce mysleli že Naruto je sám démon. Aby Naruto měl šanci zařadit se mezi normální děti, zavedl třetí Hokage
zákaz který zakazuje mluvit o oné tragedii a ten který to poruší bude tvrdě potrestán. Jenže děti cítí ze svých rodičů strach a hněv vůči Narutovi a sami si ho vytváří. Proto je Naruta až do svých 12 let úplně sám než…………………………

A dál se to dozvíte když se sami podíváte na Naruta :D

Jinak Naruto je skvěle anime plné dojemných, veselých a hlavně bojových scén.
Skoro každá postava v Narutovi má svůj příběh z minulosti do které se v seriálu kolikrát podíváme. Naruto Uzumaki, Sakura Haruno a Sasuke Uchiha jsou hlavními postavami seriálu a spolu tvoří team 7. Ve kterém budou taky ze začátku problémy. Charaktery postav jsou skvěle udělaní a promýšlení. Hudba při soubojích vás donutí se do nich úplně vžít a skvěle je oživí. Hudba když je v seriálu něco smutného ve vás určitě aspoň trochu probudí city.

Pokud vás to aspoň trochu zaujalo podívej tě se na Naruta, určitě vás bude bavit!!!!!!!!!!!

Podstata Chakry

8. července 2009 v 12:26 | sylva |  Chakra
Takže teď se Vám tu pokusím o sesmolení článku o živlech, podstatách chakry atd.. prostě o všem co k tomu patří…..Takže něco si zhruba pamatuju ale stejně si ještě jednou poslechnu Kakashiho-sensei a Yamata…

No takže si poslechnu zatím jen kakashiho-sensei, protože díl z Yamato nemůžu najít

Takže nejdřív tu popíšu co to vlastně je podstata chakry je u každýho člověka rozdílná, každý muže mít několik podstat ale jedna se k němu hodí nejlíp, existuje celkem pět zakladných druhu chakry, elementu a to VÍTR, OHEŇ, VODA, ZEMĚ A BLESK.

Př: Vítr má z Konohy Naru a Asuma, Oheň a blesk, Sasuke, blesk, ještě Kakashi, Yamato vodu a zemi, který když spojí vytvoří dřevo, tomu se u něj říká kekkei Genkai . Atd…

Manipulace tvaru a podstaty

Takže manipulace tvaru je třeba narutuv rasengan, Naruto otáčí divoce, extrémní rychlostí svou surovou chakru a silou stlačuje energii, to je sama o sobě tvarová manipulace, na nejvyšší úrovni.

Manipulaci podstaty se zas vysvětli na chidori, tato technika používá jak manipulaci tvaru tak i podstaty. Nejdřív Kakashi soustředí chakru do svý ruky a znění její podstatu na elektrický proud, dál to znění její tvar na nárazový blesk, který určí její sílu a rozsah.

Ale zpátky k podstatě chakry jak už jsem řekla pět základných typu elementů chakry je voda, oheň, vítr, země a blesk. Pět velkých shinobu je takto pojmenováno, a tvoří základ všech ninjutsu.

Podstata se určuje pomocí takových zvláštních papírku. Pokud máš bleskovou, tak se papír zmuchlá. U větrné se přetrhne na dva kusy. Shoří, pokud jsi ohnivý. Zvlhne, pokud jsi vodní. A rozpadne se na prach, pokud jsi zemní. Ten papír je unikátní proto reaguje na chakru, je udělaní ze speciálních stromů živených chakrou. Když necháš projít chakru tímto papírem, zjistíš jaká podstata chakry se k tobě nejlíp hodí.

Těchto pět elementu se můžou vzájemně oslabit nebo zesílit, třeba vítr je silnější než blesk a tak když nepřítel použije blesk na vítr, muže se zvýšit efektivita techniky člověka používajícího vítr. Je to takhle Oheň je silnější než vítr, vítr je silnější než blesk, blesk je silnější než země, země je silnější než voda a voda je silnější než oheň!!!
obrázek z konohy ostatní z mí paliceNový, mnou vlastně vyrobení test jen a jen pro Vás

7. července 2009 v 16:33 | sylva |  testy
Asi se už potom nadpisu děsíte, jestlipak to bude jako minule! Doufám a chci aby to bylo teda lepší, protože tam ten test se mi fakt nepoved . Povede se mi to, snad. Ale teď, mam pro vás jednu informaci, vždycky nechám test otevřenej tak pro pět lidí protože vim že když jsou tihle testy na stránce, tak jsou hned plný a chudák majitel by se k tomu článku nejradši nehlásil a vymazal ho z povrchu zemského, nebo spíž blogařského. Mam s tím určitou zkušenost . Takže nechám to otevření pro pět lidí a pak ukončim komentáře až udělám výsledek pro tech pět lidí zase povolim komentáře a takhle pořád dokolečka co je světlem svět živ, nebo spíž do tí doby dokud mě to bude bavit a dokud budu mít čas, nejspíš teda do konce prázdnin.

Takže jaká(ý) bys byl(a) v Narutovi1). Jak bys ses chtěla jmenovat???????

2).Kolik ti je let?

3). Jakou chceš mít minulost???

a) normální
b) drsnější
c) přímo krvavou

4). Chceš patřit do nějakýho klanu????

a) ne
b) ano bez kekai genkai
c) ano s kekai genkai

ps: když tak napiš název klanu

5). Kdo je tvůj nejlepší přítel????

Když si někoho vymyslíš napiš k tomu něco k jeho povaze, vzhledu atd…

6). Chceš mít nějakého nepřítele?

a) ano, vtom případě napiš koho
b) ne, vtom případě psát asi nejspíš nic nemusíš

7). Co láska?????

Napiš detaily - pokud chceš, jestli miluješ někoho ti, jestli tajně nebo něco jako Sakura, jestli se někomu líbíš někomu, jak chceš aby byl na tom váš vztah a já už nevim takže atd… co tě nápadně

8). Chceš mít nějaký spěšl jutsu?
a) Ano - napiš jak se jmenuj, jak vypadá, co dělá
b) ne

9). Tvoje osobnost? Co víc dodat


10). Jaký chceš být vesnici???

11). Jakou chceš mít hodnost????

12). Strana? Zlá nebo hodná? Jako třeba zlá jsou akatsuki nebo orochimaru, a hodná jako Naruto!

13). Jaké vlastnosti ovládáš nejlépe?

a) Ninjutsu
b) Genjutsu
c) Taijutsu
d) Zbraně
e) Všechno jsem jedineční ninja
f) Medical ninja

14). Čeho bych chtěla dosáhnout? Napiš…

15). Tvůj věční rival????

16). Napiš mi o sobě nějakou zvláštnost??? Jestli chceš a nějaká tě napadá?

17). A teď důležitá otázka, jakého jsi pohlaví????

18). Oblíbení jídlo+ odpověď ???

a) mam svoje oblíbení jídlo ale nemusím ho pořád jíst
b) Oblíbení jídlo mam a neustálé ho musím jíst, stejně jako naru
c) Nemam

To jídlo:

19). Co nesnášíš????

20). Co zbožňuješ?????

21). Co rád(á) děláš?

22). Jakým chceš být teamu???
a) nechci být v žádným teamu, jsem samotář????
b) V tomhle: (napiš jakým)
c) Vymyšleným…chci podrobnosti

22). Tvůj sen????

23). Jaká je podstata tvý chakry??

a) Vítr
b) Oheň
c) Voda
d) Blesk
e) Země
f) Jinej

24). Ráda riskuješ???

A) Ano
B) Ne
C) Trochu

25). Co ti a zbraně?????

A) Dělá mi problém něco nezničit když je držim, natož s nima bojovat
B) Zbraně lehce ovládám ale používám je jenom někdy
C) Mam určitou zbraň a s ní bojuju

26). Jaké vlastnosti ovládáš nejhůře?

a) Ninjutsu
b) Genjutsu
c) Taijutsu
Naruto Uzumaki

7. července 2009 v 16:11 | sylva |  postavy

Uzumaki Naruto


!!!!!!!!!!Spolier!!!!!!!!!!!
(V tom to článku je jich spoustu, na vlastní nebezpečí)

Kdysi dávno se v Konoze objevil Kyuubi no Youko (liščí démon). Měl devět ocasu a jedním švihem mohl drtit skály a vyvolat tsunami. Aby ninjové ochránili svojí vesnici museli bojovat a tím nasazovat svůj život. Jejich úkolem bylo zdržet démona do té doby než se objeví 4. Hokage. Ten se pochvíli opravdu objevil. Ale aby lišku porazil, musel obětovat svůj život a zapečetit jí do zrovna narozeného Naruta.....
Na obrázku má Naruto onu pečeť na břiše. Pečeť je nastavena tak aby mohla démoní chakra uniknout z pečetě a smísit se s Narutovou chakrou. Nejspíš je pečeť Yondaimem udělaná tak aby Naruta ochránila. Chakra Naruta a chakra démona se od sebe liší barvou. Narutova chakra má modrou barvu za to démona červenou.

Po tomto incidentu s liškou, skoro všichni z Listové kteří toho byli svědci Naruta NENÁVIDĚLI. Pohrdali jim, báli se ho proto se ho stranili, někteří si dokonce mysleli že Naruto je sám kyuubi-liščí démon. Aby měl Naruto vůbec nějakou šanci získat nějaké kamarády a zařadit se mezi ostatní zavedli v listové, pár dní po jeho narození zákon. Zákon který zakazoval mluvit o té události a taky o tom že je v Narutovi zapečetěnej kyuubi. Ten který to porušil, byl tvrdě potrestán! Jenže děti ve stejným věku jako Naruto, cítili ze svých rodičů strach, nenávist vůči Narutovi a sami si jí vytvářeli, nebo jim prostě zakázali se k němu vůbec přiblížit natož s ním kamarádit. Yondaimeho přání, aby lidé z listové, brali Naruta jako hrdinu se nesplnilo a Naruto vyrůstal bez přátel a rodiny, úplně sám.

Stejně jako všichni v jeho věku, nevěděl ani on sám že je v něm zapečetění kyuubi. Naruto proto nechápal proč se ho ostatní straní. Proč se na něj dívají "těma očima". Očima plné nenávisti. Jak sám Sarutobi - třetí hokage, řekl: "Když člověk nenávidí a neuznává existenci jiného člověka, tak oči, kterými se na něj dívá, jsou děsivě chladné." Snažil se na sebe upozornit a protože mu učení zrovna moc nešlo a nejde, dělal samí žertíky, vylomeniny a vtipy. Za který vždy pikal.

Naneštěstí pro něj byla vždycky u závěrečných zkouškách technika, ve který nejvíc plaval a nenáviděl jí, technika klonování. A tak u zkoušek třikrát propad a jedinej z ročníku se nestal geninen. Vypadalo to tak že se ninjou nestane! Jenže díky Mizukimu, který mu řekl že když ukradne svitek pečetí a naučí se z ní techniku má jistou maturitu, měl ještě naději. Jako naschvál byla úplně první technika ve svitku, kage bushin no jutsu - stínové klonování.


Pro ochranu Iruki, bojoval Naruto s Mizukim. Udělal 1000 svých klonů a Mizukiho porazil. Po boji, díky technice ve které nejvíce plaval, kterou nesnášel maturoval a stal se geninem. A se stala jeho nejoblíbenější technikou.

Ten den taky získal první osobu, která uznala jeho existenci, Iruku. Naruto ho od té doby bere něco jako rodinu.

Později se dostal do ninja teamu 7, společně s Haruno Sakurou, kterou má rád a s jeho rivalem později zároveň i nejlepším kámošem, Uchihou Sasukem. Jejich sensei se stal Kakashi Hatake.

Později ho začne trénovat sám Jiraiya- jeden z legendárním saninu, při jehož výpravách se dostane Naru k přívěsku co má na krku, od Tsunade-hime další z legendárních saninu! Majitel tohoto přívěsku muže být právě jen Tsunade protože ostatním co ho měli na krku přináší smrt, Naru ho muže nosit díky tomu že odmítá umřít dřív než se stane hokagem! Na konci seriálu odejde Naruto trénovat s Jiraiya na dva a půl roku.

Právě Jiraiya naučil Naru rasengan a vyvolávat žáby.

Už od dětství měl Naruto sen stát se hokagem, pro ten sen je schopní udělat cokoli, jakoukoliv těžkou práci. Jenže jak už jsem se zmínila Naruto je v teamu s číslem 7. Někde jsem četla že sedmička je v Japonsku nešťastní číslo, jestli je to pravda tak se k tomuhle teamu přímo hodí. Protože jednoho dne se Sasuke rozhodne odejit s Konohy k Orochimarovi (Slizoun, jen pro pořádek! Já ho nesnáším) aby získal větší silu. Naruto slíbí Sakuře že Sasukeho přivede zpět, což se mu v anime ještě nepodařilo takže tu máme jakoby další, Narutovo přání - přivez Sasukeho zpět do Konohy.

Co se Narutovi povahy tyče tak je bláznivý, svéhlavý, lehkomyslný, energetický, jednička v překvapování lidí, veselí, možná že i náladový, soucitní s ostatními, hlasitý, vytrvalý,nikdy se nezdává …. a protože už mě nic nenapadá tak, prostě Naruto.

A ještě pár zajímavosti:

Naru je ve znamení Váhy (Stejně jako já :-D) Z pěti elementu je jeho vítr, takže podstata jeho chakry je vítr. Jestli si o tom chceš přečíst víc klikni na podstata! Když se to Naruto dozvěděl, tak to okomentoval slovy: "Jú, jsem tak úžasný!"

Jeho oblíbené jídlo je rámen
Naruto si šetří peníze do peněženky ve tvaru žáby
Když ještě Naru nebyl ninja nosil na čele zelený brejle

Spí v čepičce ve tvaru……….*neví si radi*
Jeho motto zní: Nezdávám se neutíkám a nikdy neberu svá slova zpět, to je moje cesta ninji.

Techniky (V anime):
1. Kage bunshin no jutsu - stínový klon
2. Sexy jutsu
3. Harém jutsu - Technika harému
4. Henge no jutsu - technika proměny
5. Kawarimi no jutsu - přemísťovací technika
6. Naruto rendan - Lví kombo
7. Kuchiyose no jutsu - technika přivolání
8. Bunshin Taiatari - klonový úder tělem
9. Sennen Goroshi - Tisíc let bolesti
10.Naruto Ninpouchou - Kronika Uzumaki Naruta
· Shino Happo Shuriken no Maki - kapitola shurikeny bez úniku
· Uzumaki Naruto nisen rendan - 200 kombo Uzumaki Naruta
11. RasenganJaponsko

7. července 2009 v 15:07 | sylva |  Japonsko

Japonsko


Takže když je to blog o Narutovi a Naruta je anime, který napsal Kishimoto a ten pochází z Japonska, tak jsem si…ne teda napadlo mě že bych sem mohla přidat něco o Japonsku.
Sláááva nějak jsem to sesmolila…. A vy jestli jsem můj proslov pochytili tak dveře se otvíraj…vstupte dááááál do země vycházejícího slunce, Japonska…

Japonsko-úvod

7. července 2009 v 15:06 | sylva
Takže co mně napadne když se řekne Japonsko…. no nejdřív samo Naruto a spoustu anime, manga ale potom taky strom-Sakura, Gejša, jezero-Yamanaka, město - Naruto, Pearl Harbour, válka, samurajové, meče prostě zbraně, jéééé ještě Tokio a…. no teď už mě nic nenapadá!!! A to znamená (díky řediteli Brumbále za toto slovo, ps: dávaj Herry pottra)
Že začneme s těmito věcmi…ale nejdřív něco o celý zemi……


Japonsko znamená doslova země vycházejícího slunce (ni, slunce) (hon, původ) (koku, země). Vlajka je taková teda dle mého názoru obyčejná má ve prostřed červený kolečko jinak je celá bílá. To kolečko prý symbolizuje slunce ale Makedonie to má lepší a jak to vim? Jednoduše, musela jsem se naučit vlajky zemí celý Evropy!!!! Chápete, celý, celičký Evropy!!! Symbolem Japonska je sopka Fudžijama, o tí taky něco napíšu. Jinak pro velkou a neuvěřitelnou informaci Japonsko je ostrovní stát, kdybys tě to nevěděli!!! A je v Asii. A taky má takovej zvláštní znak. Hlavní město Tokio, Japonsko je solidně zalidnění město, hustotou je od roku 2005, na 30 místě, a obyvatelstvem na 10.místě, to je docela solidní, co! A poslední co k tomuhle napíšu je hymna:

Kimi ga jo
čijo ni jačijo ni
sazare aši no iwao to narite
koke no musu made

Nechť vládne panovnický rod
tisíc, ach ano osm tisíc let
až zrnka písku se změní v mohutné skály
porostlé mechem

Znak
Vlajka

Tento článek jsme napsala sama všechno z mí hlavy ale až po přečtění wikipedie.com a trochu japonsko.tnet.cz! Ale jinak je to jak už sjem psala z mí hlavy!! Jsem dobrá sesmolila jsem to....


22.Bleskovka

7. července 2009 v 15:06 bleskovky

22. Bleskovka


Tak a máme tu další bleskovku… Snažila jsem se jí udělat tak, aby byla těžší než ti ostatní ale jelikož nevim jaký byli ty ostatní, je to jen odhad xD
  1. Kdo je na obrázku:
  2. V jakým díle (Anime) se objeví????
  3. Jak se jim dohromady říká??????
  4. A nečekaně, co chceš na diplom?

Beru první 3